Cisco SFP+ transceiver modul - 10 GigE

Producent: Cisco
Produktnummer: SFP-10G-SR-S=
EAN: 0882658782466
Varenummer: 828198
SFP+ transceiver modul - 10 GigE

(Automatisk oversat) Cisco S-Klasse 10GBASE SFP + -moduler tilbyder kunderne en række 10 Gigabit Ethernet-tilslutningsmuligheder, der er optimeret til Enterprise- og datacenterapplikationer. S-klasse-optik er tilgængelig til de mest almindelige rækkevidde, der kræves til disse applikationer.

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3-4 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
1.628,- DKK
(1.302,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 3-4 hverdage
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Cisco
Produktnummer: SFP-10G-SR-S=
EAN: 0882658782466
Varenummer: 828198
Produktbeskrivelse Cisco - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC/PC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-SR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Maks. overføringsafstand 400 m
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 0.9 cm
Vægt 75 g
Producentgaranti 1 års garanti
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-SR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 400 m
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ae
Interface 1 x Ethernet 10GBase-SR - LC/PC multi-mode x 2
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
Højde 0.9 cm
Vægt 75 g
Service & Support Begrænset garanti - 1 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C