Glemt adgangskode?
Opret konto

Zyxel SFP10G-LR SFP+ transceiver modul - 10 Gigabit Ethernet

Producent ZyXEL
Produkt nr. SFP10G-LR-ZZ0101F
EAN 4718937567652
Varenummer 479856
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 14-09-2017
Mere info
2.582,- DKK
Produktbeskrivelse Zyxel SFP10G-LR - SFP+ transceiver modul - 10 Gigabit Ethernet
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.48 cm x 5.65 cm x 1.185 cm
Vægt 20 g
Producentgaranti 5 års garanti
Designet for Zyxel XGS1910-24, XGS1910-48
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 Gigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP+
Overensstemmelsesstandarder TUV, Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, FDA, MSA
Bredde 1.48 cm
Dybde 5.65 cm
Højde 1.185 cm
Vægt 20 g
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Designet for Zyxel XGS1910-24, XGS1910-48

The ZyXEL transceiver family follows industry standards to assure compatibility with switches from other manufacturers without barrier set by proprietary technologies.
Independent transceiver design provides the highest network maintenance flexibility. Transceivers can be freely added when required, and infrastructure upgrades or transceiver repairs can be done easily by just replacing the transceiver instead of the whole device.

Finansiering
Læs vilkår
Løbetid
Pr. måned KUN
ÅOP 9000.1%
Låneomkostninger
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.