TRENDnet TFC-1000S20 - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TRENDnet
Produkt nr.: TFC-1000S20
EAN: 710931504262

The TFC-1000S20 Intelligent Fiber Converter works with the TFC-1600 chassis system or as a standalone unit. This converter is a Single Mode SC-Type fiber converter that supports SNMP and spans distances up to 20km (12.4miles). Ports include 1 x 1000Base-T (RJ-45) port and 1 x 1000Base-LX (SC-Type) port.

Tilføj til kurv

DKK 1.144,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTRENDnet TFC-1000S20 - fibermedieomformer - Gigabit Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC single-mode
ModelEkstern
Kabeltype1000Base-LX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1300 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand20 km
Producentgaranti3 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelEkstern
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-LX, 1000Base-T
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde1300 nm
Maks. overføringsafstand20 km
StatusindikatorerTilslutningsaktivitet, strøm
Interface1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun
1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2
StrømenhedEkstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift7.2 Watt
Service & SupportBegrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur40 °C
Fugtighedsgrad ved brug10 - 90%
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x