TRENDnet TEG 10GBS10 SFP+ transceiver modul - 10 GigE

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-10GBS10
EAN: 710931140187
Varenummer: 1031645
SFP+ transceiver modul - 10 GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
2.256,- DKK
(1.804,80 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-10GBS10
EAN: 710931140187
Varenummer: 1031645
Produktbeskrivelse TRENDnet TEG 10GBS10 - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10.5 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 1.48 cm x 5.65 cm x 1.185 cm
Vægt 22 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Fiberkanal FC-PI-4
Dataoverførselshastighed 10.5 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning, Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI), metalkabinet
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ae
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC single-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder FCC, MSA SFF-8472, MSA SFF-8431, MSA SFF-8432
Strømforbrug ved drift 522 mW
Bredde 1.48 cm
Dybde 5.65 cm
Højde 1.185 cm
Vægt 22 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

TRENDnet's hot-pluggable TEG-10GBS10, 10GBASE-LR SFP+ Single Mode LC Module, works with a MSA compliant SFP+ slot. This Single Mode transceiver spans distances up to 10 km, comes with a LC duplex connector, and supports up to 10.5 Gbps networking throughput speeds. Digital Diagnostics Monitoring (DDM) captures critical device parameters such as transmit/receive power, temperature, and voltage.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank