Glemt adgangskode?
Opret konto

TP-LINK TL-SM311LS SFP (mini-GBIC) transceiver modul

Producent TP-LINK
Produkt nr. TL-SM311LS
EAN 6935364030216
Varenummer 298906
380,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid 1-3 dage
Mere info
Produktbeskrivelse TP-LINK TL-SM311LS - SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC single-mode
Model Indstiksmodul
Kabeltype Fiberoptik
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Fiberoptik
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Statusindikatorer Status
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x netværk - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Overensstemmelsesstandarder Plug and Play, FCC
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 10 - 90%

The TL-SM311 series Fiber Module Cards are introduced for extending transfer distance, attached to the managed/web smart switches. They can extend the distance to several kilometers even tens of kilometers which can basically satisfy the distance requirement of LAN. Users can choose whether and which items to use the fiber modules according to the demand in order to lower cost.