TRENDnet TEG MGBSX - 1Gbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: TRENDnet
Produkt nr.: TEG-MGBSX
EAN: 7109315042170

  • Compliant with IEEE 802.3z Gigabit Ethernet and Fiber Channel Standards;
  • Industry standard SFP package;
  • Duplex LC connector;
  • Up to 2.125Gbps Bi-Directional Data Links;
  • Die Cast Metal Housing for low EMI;
  • Hot Pluggable.

Tilføj til kurv

DKK 431,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 2-3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseTRENDnet TEG MGBSX - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
ModelIndstiksmodul
Kabeltype1000Base-SX
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Maks. overføringsafstand550 m
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype1000Base-SX
DataforbindelsesprotokolGigabit Ethernet
Dataoverførselshastighed1 Gbps
Optisk bølgelængde850 nm
Maks. overføringsafstand550 m
OverensstemmelsesstandarderIEC 825-1/EN 60825-1 class 1
Interface1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode x 2
Kompatible åbninger1 x SFP (mini-GBIC)
Service & Support5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x