TRENDnet TEG MGBS20D3 SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-MGBS20D3
EAN: 710931502015
Varenummer: F1380067
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
732,- DKK
(585,60 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TEG-MGBS20D3
EAN: 710931502015
Varenummer: F1380067
Produktbeskrivelse TRENDnet TEG MGBS20D3 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX, Glasfiberkanal
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 (RX) / 1310 (TX) nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 20 km
Dimensioner (B x D x H) 1.3 cm x 5.7 cm x 1.2 cm
Vægt 18 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX, Glasfiberkanal
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 (RX) / 1310 (TX) nm
Maks. overføringsafstand 20 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode hun
Overensstemmelsesstandarder FCC, Laser Class 1, MSA
Strømforbrug ved drift 0.8 Watt
Bredde 1.3 cm
Dybde 5.7 cm
Højde 1.2 cm
Vægt 18 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 85 % (ikke-kondenserende)

The hot-pluggable TEG-MGBS20D3 must be paired with the TEG-MGBS20D5 or other compatible module. This SFP Dual Wavelength Single Mode LC Type module spans distances of up to 20 kilometers (12.4 miles). The SFP interface is compatible with standard SFP slots and offers a 1000 Mbps-LX SFP interface.