MicroOptics SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE, Fibre Channel

Producent: MicroOptics
Produktnummer: MO-SFP2173DL
EAN: 5711045116315
Varenummer: 242208
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE, Fibre Channel
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
588,- DKK
(470,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-09-2019
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: MicroOptics
Produktnummer: MO-SFP2173DL
EAN: 5711045116315
Varenummer: 242208
Produktbeskrivelse MicroOptics - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE, Fibre Channel
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul / LC multimodus
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-SX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE, Fibre Channel
Maks. overføringsafstand 500 m
Producentgaranti 3 års garanti
Designet for Dell PowerConnect 2716, 3424, 3424P, 3524, 3548, 5424, 5448, M8024
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-SX
Dataforbindelsesprotokol GigE, Fibre Channel
Fiberkanal FC-PH, FC-PH-2, FC-PH-3, FC-PI
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 850 nm
Maks. overføringsafstand 500 m
Egenskaber Digital Diagnostics Monitoring Interface (DDMI)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3
Interface 1 x Ethernet 1000Base-SX - LC multi-mode hun x 2
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Designet for Dell PowerConnect 2716, 3424, 3424P, 3524, 3548, 5424, 5448, M8024