TRENDnet TFC 1000S60D5 fibermedieomformer - GigE

Producent: TRENDnet
Produktnummer: TFC-1000S60D5
EAN: 0710931981223
Varenummer: 1031661
fibermedieomformer - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
9.627,- DKK
(7.701,60 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 26-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: TRENDnet
Produktnummer: TFC-1000S60D5
EAN: 0710931981223
Varenummer: 1031661
Produktbeskrivelse TRENDnet TFC 1000S60D5 - fibermedieomformer - GigE
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / SC enkelttilstand
Model Ekstern
Kabeltype 1000Base-LX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 (TX) / 1310 (RX) nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 60 km
Dimensioner (B x D x H) 12 cm x 8.8 cm x 2.5 cm
Vægt 354 g
Producentgaranti 3 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Ekstern
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX, 1000Base-T
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1550 (TX) / 1310 (RX) nm
Maks. overføringsafstand 60 km
Statusindikatorer Strøm, link/aktivitet
Egenskaber Auto-negotiation, fuld dupleksmodus, Link Loss Return (LLR), Link Loss Carry Forward (LLCF), til vægmontering
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab
Interface 1 x Ethernet 1000Base-T - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode hun x 2
Overensstemmelsesstandarder FCC
Strømenhed Ekstern strømforsyning
Strømforbrug ved drift 5.5 Watt
Bredde 12 cm
Dybde 8.8 cm
Højde 2.5 cm
Vægt 354 g
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 40 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 90%
Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank