Intel Ethernet SFP+ LR Optics SFP+ transceiver modul - GigE, 10 GigE

Producent: Intel
Produkt nr.: E10GSFPLR
EAN: 0735858211963
Varenummer: 175057
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
3.537,- DKK
Produktbeskrivelse Intel Ethernet SFP+ LR Optics - SFP+ transceiver modul - GigE, 10 GigE
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX, 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE, 10 GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Designet for Ethernet Converged Network Adapter X520-DA2, X520-SR1, X520-SR2, X710-DA4; Ethernet Server Adapter X520-SR2
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX, 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol GigE, 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR/1000Base-LX - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP+
Overensstemmelsesstandarder RoHS
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Designet for Intel Ethernet Converged Network Adapter X520-DA2, X520-SR1, X520-SR2, X710-DA4 ¦ Intel Ethernet Server Adapter X520-SR2

The Intel Ethernet SFP+ LR (Long Range - Max link distance is 10km) Optic is a SFP+ module designed for the Intel Ethernet Converged Network Adapters (X520 family: product codes: E10G43BTDA, E10G41BFSR, E10G42BFSR, E10G41BFLR). This lead free optic module supports rates selectable 1.25 Gb/s to 10.3 Gb/s bit rates. Intel Ethernet - It just works!

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank