StarTech.com HP 0231A0A8 Compatible SFP+ Module

StarTech.com HP 0231A0A8 Compatible SFP+ Module SFP+ transceiver modul - 10 GigE

Producent: StarTech
Produktnummer: 0231A0A8-ST
EAN: 65030886055
Varenummer: F20651473
SFP+ transceiver modul - 10 GigE

(Automatisk oversat) 0231A0A8-ST er et HP 0231A0A8-kompatibelt fibertrceceiver-modul, der er designet, programmeret og testet til at arbejde med HP-mærkeafbrydere og routere. Det leverer pålidelig 10 GbE-forbindelse via fiberkabel til 10 GB-LR-kompatible netværk med en maksimal afstand på op til 10 km (6,2 mi).

Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 18-03-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
2.368,- DKK
(1.894,40 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 18-03-2021
Mere leveringsinfo
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: StarTech
Produktnummer: 0231A0A8-ST
EAN: 65030886055
Varenummer: F20651473
Produktbeskrivelse StarTech.com HP 0231A0A8 Compatible SFP+ Module - SFP+ transceiver modul - 10 GigE
Enhedstype SFP+ transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
OEM-producentækvivalent delnummer HP 0231A0A8
Dimensioner (B x D x H) 5.84 cm x 1.39 cm x 1.37 cm
Vægt 21 g
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype SFP+ transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Fuld dupleksmodus, Digital Diagnostics Monitoring (DDM)
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - LC enkelttilstand hun x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl) 1,386,624,697 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC, MSA
OEM-producentækvivalent delnummer HP 0231A0A8
Strømforbrug ved drift 1.3 Watt
Bredde 5.84 cm
Dybde 1.39 cm
Højde 1.37 cm
Vægt 21 g
Bredde ved forsendelse 9 cm
Dybde ved forsendelse 11.5 cm
Højde ved forsendelse 3.1 cm
Vægt ved forsendelse 50 g
Service & Support Begrænset garanti - livstid
☃️ Info om COVID-19 restriktioner ☃️