PeakOptical SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN

Producent: PeakOptical
Produktnummer: PSFP-03-3311S-12F
EAN: 5711737006689
Varenummer: F4981229
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 19-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
564,- DKK
(451,20 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 19-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: PeakOptical
Produktnummer: PSFP-03-3311S-12F
EAN: 5711737006689
Varenummer: F4981229
Produktbeskrivelse PeakOptical - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - 100Mb LAN
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 100Base-LX
Dataoverførselshastighed 155 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. overføringsafstand 15 km
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 100Base-LX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 155 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Liniefrekvens OC-3/STM-1
Maks. overføringsafstand 15 km
Egenskaber Hotswap-moduludskiftning
Interface 1 x Ethernet 100Base-LX - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Overensstemmelsesstandarder TUV, FCC, RoHS, Laser Class 1

  • Hot-pluggable, duplex LC connector
  • Single +3.3 V power supply