Moxa CSM-200-1214 - 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 44106M
EAN: 5703431441064

The CSM-200 modules are slide-in Ethernet-to-fiber media converters for the NRack System. The modules provide media conversion from 10/100BaseT(X) to 100BaseFX (SC/ST connectors), and can be installed in any NRack System chassis.

Tilføj til kurv

DKK 2.028,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa CSM-200-1214 - fibermedieomformer - Ethernet, Fast Ethernet
EnhedstypeFibermedieomformer - RJ-45 / SC multimodus
ModelIndstiksmodul
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1300 nm
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Maks. overføringsafstand5 km
EffektDC 12 V
Dimensioner (B x D x H)8.68 cm x 12.43 cm x 2.1 cm
Vægt125 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeFibermedieomformer
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
DataforbindelsesprotokolEthernet, Fast Ethernet
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Optisk bølgelængde1300 nm
Maks. overføringsafstand5 km
StatusindikatorerStrøm, status
EgenskaberAuto-negotiation, gem og send, Far End Fault (FEF), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP)
OverensstemmelsesstandarderPlug and Play, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, FCC, EN 61000-4-11, RoHS, EN 61000-4-8, UL 60950-1, IEC 60068-2-32, cULus
Interface1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun
1 x Ethernet 100Base-FX - SC multi-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)1,454,560 timer
Nødvendig spændingDC 12 V
Bredde8.68 cm
Dybde12.43 cm
Højde2.1 cm
Vægt125 g
Service & Support5 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x