Cisco

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: Linksys
Produkt nr.: GLC-GE-100FX=
EAN: 746320977003

The Cisco 100BASE-FX Small Form-Factor Pluggable (SFP) Fast Ethernet Interface Converter (GLC-GE-100FX=) is a hot-swappable device that plugs into a Gigabit Ethernet SFP port on Cisco switches. The Cisco SFP provides full-duplex 100-Mbps connectivity between switches over multimode fiber (MMF) infrastructures. It offers investment protection and an easy migration path for customers moving to Gigabit Ethernet connections in the future.
The 100BASE-FX SFP operates on ordinary multimode fiber optical link spans of up to 2 kilometers in length. Customers implementing Cisco 100BASE-FX SFP can use 1000BASE-X SFPs in the future (including SX, LX/LH, ZX, and coarse wavelength-division multiplexing SFPs).

Tilføj til kurv

DKK 1.652,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Leveringstid: 2-3 dage



SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseCisco - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Fast Ethernet
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC multimodus
ModelIndstiksmodul
Kabeltype100Base-FX
Optisk bølgelængde1310 nm
DataforbindelsesprotokolFast Ethernet
Maks. overføringsafstand2 km
Dimensioner (B x D x H)1.34 cm x 5.65 cm x 8.5 mm
Producentgaranti90 dages garanti
Designet forCatalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 2970G-24, 3560-24, 3560-48, 3560E-12, 3560E-24, 3560E-48, 3560G-24, 3560G-48, 3560V2-24, 3560V2-48, 3560X-24, 3560X-48, 3750-24, 3750-48, 3750G-12, 3750G-24
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSFP (mini-GBIC) transceiver modul
ModelIndstiksmodul
ForbindelsesteknologiKabling
Kabeltype100Base-FX
DataforbindelsesprotokolFast Ethernet
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. overføringsafstand2 km
OverensstemmelsesstandarderFCC CFR21 Part 1040, IEC 60825-1
Interface1 x Ethernet 100Base-FX - LC multi-mode x 2
Kompatible åbninger1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde1.34 cm
Dybde5.65 cm
Højde8.5 mm
Service & SupportBegrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur70 °C
Designet forCisco Catalyst 2960-24LC-S, 2960-24PC-L, 2960-24PC-S, 2960-24TC, 2960-24TC-L, 2960-24TC-S, 2960-48PST-L, 2960-48PST-S, 2960-48T, 2960-48TC, 2960-48TC-L, 2960-48TC-S, 2960-8TC, 2960-8TC-S, 2960G-24TC, 2960G-48TC, 2960G-8TC, 2960S-24PD-L, 2960S-24PS-L, 2960S-24TD-L, 2960S-24TS-L, 2960S-24TS-S, 2960S-48FPD-L, 2960S-48FPS-L, 2960S-48LPD-L, 2960S-48LPS-L, 2960S-48TD-L, 2960S-48TS-L, 2960S-48TS-S, 2970G-24TS, 3560-24PS, 3560-24PS EMI, 3560-24PS SMI, 3560-24TS, 3560-24TS EMI, 3560-24TS SMI, 3560-48PS, 3560-48PS SMI, 3560-48TS, 3560-48TS EMI, 3560-48TS SMI, 3560E-12D, 3560E-12SD-E, 3560E-12SD-S, 3560E-24PD, 3560E-24TD, 3560E-48PD, 3560E-48PD-F, 3560E-48TD, 3560E-48TD-SD, 3560G-24PS, 3560G-24PS EMI, 3560G-24PS SMI, 3560G-24TS, 3560G-24TS EMI, 3560G-24TS SMI, 3560G-48, 3560G-48PS, 3560G-48PS SMI, 3560G-48TS, 3560G-48TS EMI, 3560G-48TS SMI, 3560V2-24PS, 3560V2-24TS, 3560V2-24TS-SD, 3560V2-48PS, 3560V2-48TS, 3560X-24P-L, 3560X-24P-S, 3560X-24T-L, 3560X-24T-S, 3560X-48PF-L, 3560X-48PF-S, 3560X-48P-L, 3560X-48P-S, 3560X-48T-L, 3560X-48T-S, 3750-24PS, 3750-24PS EMI, 3750-24PS SMI, 3750-24TS, 3750-24TS-E, 3750-48PS, 3750-48TS, 3750-48TS-E, 3750-48TS-S, 3750G-12S-E, 3750G-12S-S, 3750G-24T-S, 3750G-24TS EMI, 3750G-24TS SMI, 3750G-24TS-S
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x