Moxa NPort 6250-M-SC-T - Terminalserver 921.6Kbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 46973M

The 2-port NPort 6250 device servers use the SSL and SSH protocols to transmit encrypted serial data over Ethernet. Models are available for connecting to a 10/100BaseT(X) copper Ethernet or 100BaseT(X) fiber network. Both single-mode and multi-mode fiber are supported.

Tilføj til kurv

DKK 4.487,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa NPort 6250-M-SC-T - terminalserver
EnhedstypeTerminalserver
ModelEkstern
Antal porte2
DataforbindelsesprotokolFast Ethernet, RS-232, RS-422, RS-485
OS nødvendigSCO Unix, QNX, FreeBSD, UnixWare 2.1, UnixWare 7.0, HP-UX 11i, Microsoft Windows XP Embedded, Linux 2.4.x, IBM AIX 5.x, Microsoft Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, SunSoft Solaris 10, Linux 2.6.x, Microsoft Windows CE 5.0, Microsoft Windows 2003, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Vista (32/64 bits), Microsoft Windows CE 6.0
Dimensioner (B x D x H)7.7 cm x 11.1 cm x 2.9 cm
Vægt730 g
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeTerminalserver
Bredde7.7 cm
Dybde11.1 cm
Højde2.9 cm
Vægt730 g
ModelEkstern
Antal porte2
ForbindelsesteknologiKabling
Dataoverførselshastighed921.6 Kbps
DataforbindelsesprotokolFast Ethernet, RS-232, RS-422, RS-485
Netværks/overføselsprotokolTCP/IP, UDP/IP, ICMP/IP, PPPoE, ARP, SMTP, BOOTP, DHCP, DNS
RoutingprotokolRIP-1, RIP-2, statisk IP routing
Protokol til fjernadministrationSNMP 1, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, SSH
StatusindikatorerStrøm, link/aktivitet
EgenskaberDatatransport, DHCP-understøttelse, understøttet af BOOTP, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IPv6 understøttet, til vægmontering, 15 KV Electrostatic Discharge Protection, monterbar på DIN-skinne
Krypterings algoritmeDES, trippel DES, AES, SSL
AutentificeringsmetodeSecure Shell (SSH)
Understøttede flashhukommelseskortSD hukommelseskort
Interface2 x RS-232/422/485 - DB-9
1 x 100Base-FX - SC multi-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)1,947,486 timer
OverensstemmelsesstandarderEN55024, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, FCC, EN 61000-4-11, RoHS, EN 61000-4-8, UL 60950-1, EN 60950-1, WEEE, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, FCC Part 15 B Class A
Med softwareDrivers & Utilities
OS nødvendigSCO Unix, QNX, FreeBSD, UnixWare 2.1, UnixWare 7.0, HP-UX 11i, Microsoft Windows XP Embedded, Linux 2.4.x, IBM AIX 5.x, Microsoft Windows 95/98/ME/NT/2000/XP, SunSoft Solaris 10, Linux 2.6.x, Microsoft Windows CE 5.0, Microsoft Windows 2003, Microsoft Windows Server 2008, Microsoft Windows Vista (32/64 bits), Microsoft Windows CE 6.0
Service & Support5 års garanti
Detaljer om service & supportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur-40 °C
Maks. driftstemperatur75 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x