Moxa IM series IM-2SSC/2TX - Ekspansionsmodul 100Mbps

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 40643M
EAN: 5703431406438

Moxa's IM series has a rich and versatile selection of Gigabit and Fast Ethernet modules for the EDS-728/828 modular Ethernet switches. Choose from two 2-port Gigabit modules with copper or fiber optic connectors, and eight 4-port Fast Ethernet modules with copper or fiber optic (SC/ST) connectors. With such a great selection, users can easily set up a versatile connectivity solution well-suited for specific application needs.

Tilføj til kurv

DKK 6.780,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 19/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa IM series IM-2SSC/2TX - ekspansionsmodul
EnhedstypeEkspansionsmodul
ModelIndstiksmodul
Porte10/100 Ethernet x 2 + 100Base-FX x 2
Dimensioner (B x D x H)4 cm x 10 cm x 12.78 cm
Vægt245 g
KabeltypeEthernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol10Mb LAN, 100Mb LAN
Maks. afstand for overførsel40 km
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Producentgaranti5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeEkspansionsmodul
ModelIndstiksmodul
Porte10/100 Ethernet x 2 + 100Base-FX x 2
ForbindelsesteknologiKabling
KabeltypeEthernet 10Base-T, Ethernet 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol10Mb LAN, 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed100 Mbps
Maks. afstand for overførsel40 km
Optisk bølgelængde1310 nm
StatusindikatorerPortstatus, strøm
Interface2 x 100Base-TX - RJ-45
2 x 1000Base-FX - SC single-mode x 2
MTBF (forventet tid mellem fejl)1,011,453 time(r)
OverensstemmelsesstandarderIP30
Strømforbrug ved drift2.43 Watt
Bredde4 cm
Dybde10 cm
Højde12.78 cm
Vægt245 g
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x