Moxa EtherDevice Switch EDS-P506A-4PoE-SS-SC - 6-port

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 44681M
EAN: 5703431446816

The Moxa EtherDevice EDS-P506A-4PoE Series Ethernet switches are managed redundant Ethernet switches that come standard with 4 10/100BaseT(X) 802.3at/af (PoE/PoE+) compliant Ethernet ports, and 1 or 2 10/100BaseT Ethernet ports or 1 or 2 100BaseFX (SC/ST-type connector) fiber ports. The EDS-P506A-4PoE Ethernet switches provide up to 30 watts of power per PoE port, and allow power to be supplied to connected devices (such as surveillance cameras, wireless access points, and IP phones) when power is not readily available or cost-prohibitive to provide locally. The EDS-P506A-4PoE Ethernet switches are highly versatile, and their fiber ports can transmit data up to 40 km from the device to the control center with high EMI immunity. The Ethernet switches support a variety of management functions, including Turbo Chain, IEEE 1588 PTP, Turbo Ring, RSTP/STP, IGMP, VLAN, QoS, RMON, bandwidth management, and port mirroring. The EDS-P506A-4PoE series is designed especially for security automation applications such as IP surveillance and gate of entry systems, which can benefit from a scalable backbone construction and Power-over-Ethernet support.

Tilføj til kurv

DKK 15.405,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 19/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa EtherDevice Switch EDS-P506A-4PoE-SS-SC - switch - 6 porte - Administreret - DIN monterbar på skinne
EnhedstypeSwitch - 6 porte - Administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte4 x 10/100 (PoE+) + 2 x 100Base-FX
Power Over Ethernet (PoE)PoE+
Maks. afstand for overførsel40 km
KapacitetIGMP-grupper: 256
Virtuelle grænseflader (VLANs): 4094
Aktive VLANer: 64
MAC adresse table størrelse8K indtastningshukommelse
RoutingprotokolIGMPv2, IGMP
Protokol til fjernadministrationSNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI
EgenskaberDatatransport, auto-negotiation, understøttet af BOOTP, understøttet af RARP, trunking, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), IGMP snooping, Syslog understøttet, DiffServ understøttet, IPv6 understøttet, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, SNTP-understøttet, Spanning Tree Protocol (STP) support, Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, Quality of Service (QoS), DHCP server, LLDP support, Link Aggregation Control Protocol (LACP), NTP server, DHCP klient, Management Information Base (MIB), Dynamic VLAN Support (GVRP), NTP tidssynkronisering, 1 MB pakkebuffer
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3x, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.1s, IEEE 802.3at
EffektDC 24/48 V
Dimensioner (B x D x H)8 cm x 13.5 cm x 13.15 cm
Vægt1.27 kg
Producentgaranti5 års garanti
Servicepakker5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSwitch - 6 porte - Administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte4 x 10/100 (PoE+) + 2 x 100Base-FX
Power Over Ethernet (PoE)PoE+
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. afstand for overførsel40 km
KapacitetIGMP-grupper: 256
Virtuelle grænseflader (VLANs): 4094
Aktive VLANer: 64
MAC adresse table størrelse8K indtastningshukommelse
RoutingprotokolIGMPv2, IGMP
Protokol til fjernadministrationSNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, HTTPS, TFTP, SSH, CLI
Krypterings algoritmeMODBUS
AutentificeringsmetodeTACACS+
EgenskaberRedundant Power System (RPS) konnektor
OverensstemmelsesstandarderEN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-8, UL 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, FCC Part 15 B Class A, IP30
StatusindikatorerPorts transmissionshastighed, strøm, mislykket, RPS (Redundant Power Supply), PoE
Interface4 x 100Base-TX - RJ-45 - PoE+
2 x 100Base-FX - SC single-mode x 2
1 x konsol - RJ-45 - administration
StrømenhedIntern strømforsyning
Nødvendig spændingDC 24/48 V
MTBF (forventet tid mellem fejl)433,000 timer
Bredde8 cm
Dybde13.5 cm
Højde13.15 cm
Vægt1.27 kg
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur0 °C
Maks. driftstemperatur60 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Min. lagertemperatur-40 °C
Maks. Opbevaringstemperatur85 °C
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x