Moxa EtherDevice Switch EDS-408A-1M2S-SC-T - 5-port

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 43468M
EAN: 5703431434684

The EDS-408A is an entry-level 8-port managed Ethernet switch designed especially for industrial applications. The switch supports a variety of useful management functions, such as turbo ring, turbo chain, ring coupling, port-based VLAN, QoS, RMON, bandwidth management, port mirroring, and warning by email or relay. The ready-to-use turbo ring can be set up easily using the web-based management interface, or with the DIP switches located on the top panel of the EDS-408A switch.

Tilføj til kurv

DKK 10.009,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 13/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa EtherDevice Switch EDS-408A-1M2S-SC-T - switch - 5 porte - Administreret - DIN monterbar på skinne
EnhedstypeSwitch - 5 porte - Administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte5 x 10/100 + 3 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse8K indtastningshukommelse
Protokol til fjernadministrationSNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, TFTP
EgenskaberDatatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, understøttet af BOOTP, VLAN-understøttet, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), Syslog understøttet, DiffServ understøttet, IPv6 understøttet, Turbo Mode, til vægmontering, Quality of Service (QoS)
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3x, IEEE 802.1w
EffektDC 24 V
Dimensioner (B x D x H)5.36 cm x 10.5 cm x 13.5 cm
Vægt890 g
Producentgaranti5 års garanti
Servicepakker5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSwitch - 5 porte - Administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte5 x 10/100 + 3 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse8K indtastningshukommelse
Protokol til fjernadministrationSNMP 1, RMON 1, RMON 2, RMON 3, RMON 9, Telnet, SNMP 3, SNMP 2c, HTTP, TFTP
EgenskaberRedundant Power System (RPS) konnektor
OverensstemmelsesstandarderEN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-8, EN 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, FCC Part 15 B Class A, EN 50121-4, IP30
StatusindikatorerPorts transmissionshastighed, strøm
Interface5 x 100Base-TX - RJ-45
1 x 100Base-FX - SC multi-mode x 2
2 x 100Base-FX - SC single-mode x 2
1 x seriel (RS-232) - RJ-45 - administration
StrømenhedIntern strømforsyning
Nødvendig spændingDC 24 V
MTBF (forventet tid mellem fejl)363,000 timer
Bredde5.36 cm
Dybde10.5 cm
Højde13.5 cm
Vægt890 g
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur-40 °C
Maks. driftstemperatur75 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x