Moxa EtherDevice Switch EDS-208A-M-SC-T - 8-port

Tilføj til sammenligningslisteTilføj til ønskelisteAnbefal produkt
Producent: MOXA
Produkt nr.: 43826M
EAN: 5703431438262

The EDS-208A series is an 8-port industrial Ethernet switch that supports IEEE 802.3 and IEEE 802.3u/x with 10/100M full/half-duplex, MDI/MDI-X auto-sensing. This switch has been designed for harsh industrial environments, such as in maritime (DNV/GL) or hazardous locations that comply with FCC, TUV, UL, and CE standards.
The EDS-208A switch is available with a standard operating temperature range from -10 to 60°C. In addition, the EDS-208A switch has DIP switches for enabling or disabling broadcast storm protection, providing another level of flexibility for industrial applications.

Tilføj til kurv

DKK 3.919,-
Fragt fra 0,-
Butik København
Butik Aarhus

Forventet levering ved bestilling: 20/12 2016


Finansiering KUN ,- /md.

Løbetid 42 mdr. Låneomkostninger ,-
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling.
Papirløs godkendelse med NemID.

ÅOP: % Læs mere Ekspres Bank

SpecifikationerUdvidet
ProduktbeskrivelseMoxa EtherDevice Switch EDS-208A-M-SC-T - switch - 8 porte - ikke administreret - DIN monterbar på skinne
EnhedstypeSwitch - 8 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte7 x 10/100 + 1 x 100Base-FX
Maks. afstand for overførsel40 km
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberDatatransport, komplet duplex ydeevne, auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, Broadcast Storm Control, til vægmontering
OverensstemmelsesstandarderIEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Dimensioner (B x D x H)5 cm x 7 cm x 11.5 cm
Vægt275 g
Producentgaranti5 års garanti
Servicepakker5 års garanti
* Der tages forbehold for trykfejl.
EnhedstypeSwitch - 8 porte - ikke administreret
PakningstypeDIN monterbar på skinne
UndertypeFast Ethernet
Porte7 x 10/100 + 1 x 100Base-FX
Optisk bølgelængde1310 nm
Maks. afstand for overførsel40 km
MAC adresse table størrelse1 K indtastningshukommelse
EgenskaberRedundant Power System (RPS) konnektor
OverensstemmelsesstandardercUL, EN55022 Klasse A, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, EN 61000-4-8, UL 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, IEC 60529 IP30, E Mark, ATEX Directive, FCC Part 15 B Class A, DNV
StatusindikatorerPorts transmissionshastighed, strøm
Interface7 x 100Base-TX - RJ-45
1 x 100Base-FX - SC single-mode x 2
StrømenhedIntern strømforsyning
Bredde5 cm
Dybde7 cm
Højde11.5 cm
Vægt275 g
Service & SupportBegrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur-40 °C
Maks. driftstemperatur75 °C
Fugtighedsgrad ved brug5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Min. lagertemperatur-40 °C
Maks. Opbevaringstemperatur85 °C
* Der tages forbehold for trykfejl.
Pris inkl. moms
Dankort, VISA, VISA-Elektron, Master Card
København
Butikken i København.
Aarhus
Butikken i Aarhus.
Telefon:70 60 60 64
E-mail:salg@fcomputer.dk
Lagerforklaring
Butikslager
(Varen ligger på eget lager)
Fjernlager
(Varen skal bestilles 1-3 hverdage før evt. afhentning)
Ekstra leverings tid
(Se leveringsdato)


Gaming
PC/bærbar
Artikler
Min konto
Websitet anvender cookies til at huske dine indstillinger, statistik og annoncer. Læs mere.x