Moxa IMC-P101-S-ST fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE

Producent: Moxa
Produktnummer: 44963M
EAN: 5703431449633
Varenummer: 939188
fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 22-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
5.572,- DKK
(4.457,60 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 22-07-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Moxa
Produktnummer: 44963M
EAN: 5703431449633
Varenummer: 939188
Produktbeskrivelse Moxa IMC-P101-S-ST - fibermedieomformer - 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Enhedstype Fibermedieomformer - RJ-45 / ST enkelttilstand
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Maks. overføringsafstand 40 km
Power Over Ethernet (PoE) PoE
Effekt DC 46 - 57 V
Dimensioner (B x D x H) 5.165 cm x 12.23 cm x 14.445 cm
Vægt 525 g
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype Fibermedieomformer
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 100Base-FX, 100Base-TX
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 40 km
Statusindikatorer Strøm, status
Egenskaber Power over Ethernet (PoE), auto-negotiation, auto-uplink (auto MDI/MDI-X), gem og send, halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP), til vægmontering, Power Sourcing Equipment (PSE)
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3af
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 100Base-FX - ST single-mode x 2
Monteringspakke Valgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl) 435,210 timer
Overensstemmelsesstandarder IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, RoHS, WEEE, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, cULus, FCC Part 15 B Class A, China RoHS, EN 55022 Class A
Power Over Ethernet (PoE) PoE
Overskudsspænding Ja
Nødvendig spænding DC 46 - 57 V
Bredde 5.165 cm
Dybde 12.23 cm
Højde 14.445 cm
Vægt 525 g
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)

IMC-P101 series Ethernet-to-fiber media converters provide Ethernet media conversion from 10/100BaseT(X) to 100BaseFX (with SC or ST connectors). These converters are classified as power source equipment (PSE), and when used in this way provide up to 15.4 watts to IEEE 802.3af compliant powered devices (PDs), eliminating the need for additional wiring. The IMC-P101 converters support IEEE 802.3/802.3u/802.3x with 10/100M, full/half-duplex, and MDI/MDI-X auto-sensing, providing a complete solution for your industrial Ethernet network.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank