Moxa IMC-21GA Series IMC-21GA-LX-SC medieomsætter - 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE

Producent: Moxa
Produkt nr.: 47420M
EAN: 5704174169994
Varenummer: 937232
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 02-07-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
3.110,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa IMC-21GA Series IMC-21GA-LX-SC - medieomsætter - 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Enhedstype Medieomsætter - RJ-45 / SC enkelttilstand
Model Monterbar på DIN rail
Kabeltype 10Base-T, 1000Base-LX, 100Base-TX, 100Base-LX, 1000Base-T
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Effekt DC 12 - 48 V
Dimensioner (B x D x H) 3 cm x 10.5 cm x 12.5 cm
Vægt 170 g
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype Medieomsætter
Model Monterbar på DIN rail
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10Base-T, 1000Base-LX, 100Base-TX, 100Base-LX, 1000Base-T
Dataforbindelsesprotokol 10Mb LAN, 100Mb LAN, GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Statusindikatorer Portstatus, strøm
Egenskaber Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), halv dupleksmodus, fuld dupleksmodus, Link Fault Pass Through funktion(LFP), Jumbo Frames support
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3z, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az
Interface 1 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45 hun ¦ 1 x Ethernet 1000Base-LX - SC single-mode x 2
Monteringspakke Valgfri
MTBF (forventet tid mellem fejl) 2,573,203 timer
Overensstemmelsesstandarder IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, EN55022 Klasse A, FCC Part 15, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, IP30
Nødvendig spænding DC 12 - 48 V
Bredde 3 cm
Dybde 10.5 cm
Højde 12.5 cm
Vægt 170 g
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -10 °C
Maks. driftstemperatur 60 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 90 % (ikke kondenserende)
Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank