Moxa EDS-316-SS-SC-T switch - 14 porte - ikke administreret

Producent: Moxa
Produkt nr.: 41513M
EAN: 5703431415133
Varenummer: 655343
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 27-10-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
8.221,- DKK
Produktbeskrivelse Moxa EDS-316-SS-SC-T - switch - 14 porte - ikke administreret
Enhedstype Switch - 14 porte - ikke administreret
Undertype Fast Ethernet
Porte 14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse 4K indtastningshukommelse
Egenskaber Datatransport
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Overskudsspænding Ja
Dimensioner (B x D x H) 8.01 cm x 13.5 cm x 10.5 cm
Vægt 1.14 kg
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype Switch - 14 porte - ikke administreret
Pakningstype DIN monterbar på skinne
Undertype Fast Ethernet
Porte 14 x 10/100 + 2 x 100Base-FX
MAC adresse table størrelse 4K indtastningshukommelse
Egenskaber Datatransport
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x
Statusindikatorer Portstatus, strøm, mislykket
Interface 14 x 100Base-TX RJ-45 ¦ 2 x 100Base-FX SC single-mode
Strømenhed Intern strømforsyning
Antal installeret 2
Overskudsspænding Ja
Skema til overskudsspænding 1+1
MTBF (forventet tid mellem fejl) 257,000 time(r)
Overensstemmelsesstandarder UL, cUL, EN55022 Klasse A, FCC Part 15 B, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, EN 61000-4-5, UL 60950-1, EN 60950-1, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-32, IEC 60068-2-6, UL 508, CSA C22.2 No. 60950-1, FCC Part 15 B Class A, IP30, MIL-HDBK-217F
Bredde 8.01 cm
Dybde 13.5 cm
Højde 10.5 cm
Vægt 1.14 kg
Service & Support Begrænset garanti - 5 år
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 95 % (ikke-kondenserende)
Min. lagertemperatur -40 °C
Maks. Opbevaringstemperatur 85 °C

The EDS-316 is a 16-port Ethernet switch that provides an economical solution for your industrial Ethernet connections. The built-in relay warning function alerts network engineers when power failures or port breaks occur, and the switch is designed for harsh industrial environments. The switch complies with FCC, TÜV, UL, and CE standards. It undergoes a 100% burn-in test to ensure that it fulfills the special needs of industrial automation control applications. The EDS-316 switch can be installed easily on a DIN-rail or in a distribution box.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank