LevelOne FNC-0103FX netværksadapter

Producent: LevelOne
Produkt nr.: FNC-0103FX
EAN: 4015867221068
Varenummer: 1048160
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  4 stk. Fjernlager
Leveringstid: 1-3 hverdage
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
914,- DKK
Produktbeskrivelse LevelOne FNC-0103FX - netværksadapter
Enhedstype Netværksadapter
Model Indstikskort
Grænseflade (bus) type PCI
Porte 10/100 Ethernet
Dimensioner (B x D x H) 12.3 cm x 8 cm
Kabeltype Ethernet 100Base-FX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Maks. afstand for overførsel 2 km
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3u
Enhedstype Netværksadapter
Model Indstikskort
Grænseflade (bus) type PCI
Porte 10/100 Ethernet
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype Ethernet 100Base-FX
Dataforbindelsesprotokol 100Mb LAN
Dataoverførselshastighed 100 Mbps
Maks. afstand for overførsel 2 km
Statusindikatorer Kollisionsstatus, dupleksmodus for port, link/aktivitet
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3u
Ekspansionsåbninger 1 (total) / 1 (fri) x Boot ROM-åbning
Interface 1 x 100Base-FX - ST multimodus - x 2
Kompatible åbninger 1 x PCI
Overensstemmelsesstandarder FCC Klasse A certificeret
Med software Drivers & Utilities
Dybde 12.3 cm
Højde 8 cm
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Fugtighedsgrad ved brug 5 - 90%

FNC-0103FX is a PCI Fast Ethernet Board that fully complies with all IEEE 802.3u, 100Base-FX standards. Four LED indicators (LINK, ACT, COL and FDX) on the bracket will help to oversee the network/board link, activities, collision and full-duplex status (2km). Provides two ST multi-mode connector, 50/125 and 62.5/125 fiber optic. No specific setup is needed, you can enter the system BIOS setup menu to view or specify the interrupt line of the PCI slots.