ComNet FVR110S1 video/seriel/kontaktindelukke-forlænger

Producent: ComNet
Produkt nr.: FVR110S1
EAN: 5712505565940
Varenummer: 763080
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 27-06-2018
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
6.271,- DKK
Produktbeskrivelse ComNet FVR110S1 - video/seriel/kontaktindelukke-forlænger
Enhedstype Video/seriel/kontaktindelukke-forlænger
Model Rackmonterbar - 1U
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Maks. overføringsafstand 48 km
Effekt AC 90 - 264 V
Dimensioner (B x D x H) 13.5 cm x 15.5 cm x 2.8 cm
Vægt 900 g
Producentgaranti Begrænset livtidsgaranti
Enhedstype Video/seriel/kontaktindelukke-forlænger
Model Rackmonterbar - 1U
Indbygget udstyr LED-panel
Forbindelsesteknologi Kabling
Optisk bølgelængde 1310 nm / 1550 nm
Liniekodningsformat NRZ, NRZI, Manchester
Maks. overføringsafstand 48 km
Statusindikatorer Portstatus, strøm, link/aktivitet
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Interface 1 x RS-232/422/485 - terminalblok ¦ 1 x video - BNC ¦ 1 x netværk - ST single-mode ¦ 1 x kontaktindelukke - terminalblok
MTBF (forventet tid mellem fejl) 100,000 timer
Overensstemmelsesstandarder FCC Part 15, RoHS, WEEE, cULus
Strømenhed Intern strømforsyning
Nødvendig spænding AC 90 - 264 V (50/60 Hz)
Bredde 13.5 cm
Dybde 15.5 cm
Højde 2.8 cm
Vægt 900 g
Service & Support Begrænset garanti - livstid
Min. driftstemperatur -40 °C
Maks. driftstemperatur 75 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95% (ikke-kondenserende)

The ComNet FVT/FVR110 series is a video transmitter/receiver and data transceiver that supports the simultaneous transmission of short haul quality 10-bit EIA RS-250C digitally encoded video and bi-directional data over an optical fiber. The module supports "up-the-coax" data transmission from various manufacturers.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank