Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco X2 transceiver modul - 10 GigE

Producent: Cisco
Produkt nr.: X2-10GB-LR=
EAN: 0746320894560
Varenummer: 141629
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 08-12-2017
Mere info
25.019,- DKK
Produktbeskrivelse Cisco - X2 transceiver modul - 10 GigE
Enhedstype X2 transceiver modul - SC/PC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 10GBase-LR
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 3.6 cm x 9.1 cm x 1.3 cm
Vægt 300 g
Producentgaranti 90 dages garanti
Designet for Cisco 8-Port 10; Catalyst 3560E-12D, 3560E-12SD-E, 3560E-12SD-S, 3560E-24PD, 3560E-24TD, 3560E-48PD, 3560E-48PD-F, 3560E-48TD, 3560E-48TD-SD, 3750E-24PD, 3750E-24TD, 3750E-48PD, 3750E-48PD-F, 3750E-48TD, 4500, 4948 10; ME 4924-10GE; Supervisor Engine II-Plus-10GE
Enhedstype X2 transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 10GBase-LR
Dataforbindelsesprotokol 10 GigE
Dataoverførselshastighed 10 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ae
Interface 1 x Ethernet 10GBase-LR - SC/PC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x X2
Overensstemmelsesstandarder Laser Class 1, IEC 60825-1
Bredde 3.6 cm
Dybde 9.1 cm
Højde 1.3 cm
Vægt 300 g
Service & Support Begrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Designet for Cisco 8-Port 10 Gigabit Ethernet Module with DFC3C, 8-Port 10 Gigabit Ethernet Module with DFC3CXL ¦ Cisco Catalyst 3560E-12D, 3560E-12SD-E, 3560E-12SD-S, 3560E-24PD, 3560E-24TD, 3560E-48PD, 3560E-48PD-F, 3560E-48TD, 3560E-48TD-SD, 3750E-24PD, 3750E-24TD, 3750E-48PD, 3750E-48PD-F, 3750E-48TD, 4500 Series Supervisor Engine V-10GE, 4948 10 Gigabit Ethernet Switch ¦ Cisco ME 4924-10GE ¦ Cisco Supervisor Engine II-Plus-10GE

The Cisco 10GBASE X2 module offers customers a wide variety of 10 Gigabit Ethernet connectivity options for data center, enterprise wiring closet, and service provider transport applications.
The Cisco 10GBASE-LR module supports a link length of 10 kilometers on standard single-mode fiber (SMF, G.652).

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank