Glemt adgangskode?
Opret konto

Cisco CWDM SFP SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel

Producent Cisco
Produkt nr. CWDM-SFP-1470=
EAN 0746320877440
Varenummer 199835
30.686,- DKK
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet levering ved bestilling: 25/07/2017
Mere info
Produktbeskrivelse Cisco CWDM SFP - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC/PC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype CWDM
Optisk bølgelængde 1470 nm
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel
Producentgaranti 90 dages garanti
Designet for Cisco 3825, 3825 V3PN, 3845, 3845 V3PN, 7301, 7301 VAM2+; Catalyst 2948, 2950, 2950ST, 2960, 2970G, 3560, 3560E, 3560G, 3560V2, 3560X, 3750, 3750G, 4948; ME 4924, 6524
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype CWDM
Dataforbindelsesprotokol Gigabit Ethernet, 2Gb Fibre Channel
Fiberkanal FC-PI
Optisk bølgelængde 1470 nm
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x netværk - LC/PC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Service & Support Begrænset garanti - 90 dage
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 50 °C
Designet for Cisco 3825, 3825 Branch Office in a Box Bundle, 3825 Integrated VoiceVideo, 3825 Secure WAN Optimization Bundle, 3825 Security Bundle, 3825 V3PN Bundle, 3825 Voice Bundle, 3825 Voice Security Bundle, 3825 WAN Application Acceleration Bundle, 3825 WAN Optimization Bundle, 3845, 3845 Branch Office in a Box Bundle, 3845 Secure WAN Optimization Bundle, 3845 Security Bundle, 3845 V3PN Bundle, 3845 Voice Bundle, 3845 Voice Security Bundle, 3845 WAN Application Acceleration Bundle, 3845 WAN Optimization Bundle, 7301, 7301 ITP Signaling Gateway Bundle, 7301 VAM2+ Router Security Bundle ¦ Cisco Catalyst 2948G-GE-TX Gigabit Ethernet Switch, 2950ST-24-LRE, 2950ST-8-LRE, 2960-24TC, 2960-48TC, 2970G-24TS, 2970G-24TS-E, 3560-12PC, 3560-12PC-S, 3560-24PS, 3560-24PS EMI, 3560-24PS SMI, 3560-24TS, 3560-24TS EMI, 3560-24TS SMI, 3560-48PS, 3560-48PS EMI, 3560-48PS SMI, 3560-48TS, 3560-48TS EMI, 3560-48TS SMI, 3560E-12D, 3560E-12SD-E, 3560E-12SD-S, 3560E-24PD, 3560E-24TD, 3560E-48PD, 3560E-48PD-F, 3560E-48TD, 3560E-48TD-SD, 3560G-24PS, 3560G-24PS EMI, 3560G-24PS SMI, 3560G-24TS, 3560G-24TS EMI, 3560G-24TS SMI, 3560G-48, 3560G-48PS, 3560G-48PS EMI, 3560G-48PS SMI, 3560G-48TS, 3560G-48TS EMI, 3560G-48TS SMI, 3560V2-24PS, 3560V2-24TS, 3560V2-24TS-SD, 3560V2-48PS, 3560V2-48TS, 3560X-24P-L, 3560X-24P-S, 3560X-24T-L, 3560X-24T-S, 3560X-48PF-L, 3560X-48PF-S, 3560X-48P-L, 3560X-48P-S, 3560X-48T-L, 3560X-48T-S, 3750 Metro, 3750-24FS, 3750-24PS, 3750-24PS EMI, 3750-24PS SMI, 3750-24TS, 3750-24TS SMI, 3750-24TS-E, 3750-48PS, 3750-48PS EMI, 3750-48PS SMI, 3750-48TS, 3750-48TS-E, 3750-48TS-S, 3750G-12S, 3750G-12S-E, 3750G-12S-S, 3750G-24PS-E, 3750G-24PS-S, 3750G-24S, 3750G-24TS, 3750G-24TS EMI, 3750G-24TS SMI, 3750G-24TS-S, 3750G-48PS, 3750G-48PS-E, 3750G-48PS-S, 3750G-48TS, 3750G-48TS-E, 3750G-48TS-S, 4948 ¦ Cisco ME 4924-10GE, 6524 Ethernet Switch

A Cisco CWDM SFP is a hot-swappable input and output device that plugs into an SFP port or slot of a Cisco switch or router, linking the port with the fiber-optic network. The Cisco CWDM SFPs are multirate parts that support both Gigabit Ethernet and Fiber Channel (1 Gigabit and 2 Gigabit).