HPE SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: Hewlett-Packard
Produktnummer: J9142B
EAN: 0884420143369
Varenummer: F3290117
SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-08-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
12.514,- DKK
(10.011,20 ekskl. moms)
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
  0 stk. Fjernlager
Forventet ved bestilling: 16-08-2019
Mere info
Gratis fragt med GLS til PakkeShop eller erhvervsadresse.
Producent: Hewlett-Packard
Produktnummer: J9142B
EAN: 0884420143369
Varenummer: F3290117
Produktbeskrivelse HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-BX-D
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Dimensioner (B x D x H) 5.6 cm x 1.4 cm x 1.2 cm
Designet for HP E2520; HPE 1700, 20p 10/100/1000, 25XX, 2610, 2810, 2910, 3500, 6200, 6600, E2520, E2910, E3500, Switch 1800-24, Switch 26XX, Switch 2900-24, Switch 2900-48, Switch vl 4-port, V1400, vl 20; OfficeConnect 1410 24; HPE Aruba 2530, 2615, 2915, 2930F 24, 2930F 48, 5406, Switch 5400zl 24
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-BX-D
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1 Gbps
Maks. overføringsafstand 10 km
Egenskaber Komplet duplex ydeevne
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3ah
Interface 1 x Ethernet 1000Base-BX-D - LC single-mode
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Bredde 5.6 cm
Dybde 1.4 cm
Højde 1.2 cm
Min. driftstemperatur 0 °C
Maks. driftstemperatur 70 °C
Fugtighedsgrad ved brug 0 - 95%
Designet for HP E2520-8G-PoE Switch, Switch 2510-24, Switch 2510-48, Switch 2510G-24, Switch 2510G-48, Switch 2610-24, Switch 2610-24/12-PWR, Switch 2610-24-PWR, Switch 2610-48, Switch 2610-48-PWR ¦ HPE 1700-24 Switch, 20p 10/100/1000 + 4p Mini-GBIC Module, 2510-24 Switch, 2510-24G Switch, 2510-48 Switch, 2510-48G Switch, 2520-24G-PoE Switch, 2520-24-PoE Switch, 2610-24 Switch, 2610-24-PoE Switch, 2610-24-PPoE Switch, 2610-48 Switch, 2610-48-PoE Switch, 2810-24G Switch, 2810-48G Switch, 2910-24G al Switch, 2910-24G-PoE+ al Switch, 2910-48G al Switch, 2910-48G-PoE+ al Switch, 3500-24 Switch, 3500-24G-PoE yl Switch, 3500-24-PoE Switch, 3500-48 Switch, 3500-48G-PoE yl Switch, 3500-48-PoE Switch, 6200-24G-mGBIC yl Switch, 6600-24G, 6600-24G-4XG Switch, 6600-48G, E2520-8-PoE Switch, E2910-24G Rack Shippable al Switch, E3500-24G-PoE+ yl Switch, E3500-48G-PoE+ yl Switch, Switch 1800-24G, Switch 2600-8-PWR, Switch 2626, Switch 2626-PWR, Switch 2650, Switch 2650-PWR, Switch 2824, Switch 2848, Switch 2900-24G, Switch 2900-48G, Switch vl 4-port Mini-GBIC Module, Switch xl Mini-GBIC Module, V1400-24G Switch, vl 20p Gig-T+ 4P SFP module switch ¦ HPE OfficeConnect 1410 24G ¦ HPE Aruba 2530-24G, 2530-24G-PoE+, 2530-48G, 2530-48G-PoE+, 2530-48-PoE+, 2615-8-PoE, 2915-8G-PoE, 2930F 24G 4SFP, 2930F 24G 4SFP+, 2930F 24G PoE+ 4SFP, 2930F 48G 4SFP+, 2930F 48G PoE+ 4SFP, 2930F 48G PoE+ 4SFP+, 5406 zl, Switch 5400zl 24p Mini-GBIC Module

A small form-factor pluggable (SFP) Gigabit-BX (bi-directional) "downstream" transceiver that provides a full-duplex Gigabit solution up to 10 km on one strand of single-mode fiber. The J9142B connects to the J9143B "upstream" transceiver, or to any IEEE-standard 1000BASE-BX10-U ("upstream") device.

Rentefri finansiering

(0% rente - 39 DKK i gebyr pr. md.)

Læs vilkår
Løbetid:
Pr. måned KUN:
ÅOP: 9000.1%
Låneomkostninger:
Finansiering vælges som betalings metode når du gennemfører din bestilling. Papirløs godkendelse med NemID.
Ekspresbank