Glemt adgangskode?
Opret konto

TRENDnet TEG MGBS10 SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE

Producent: TRENDnet
Produkt nr.: TEG-MGBS10
EAN: 710931501612
Varenummer: 249058
Lagerstatus:
  0 stk. København
  0 stk. Aarhus
+5 stk. Fjernlager
Leveringstid: 1-3 dage
Mere info
432,- DKK
Produktbeskrivelse TRENDnet TEG MGBS10 - SFP (mini-GBIC) transceiver modul - GigE
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul - LC enkelttilstand
Model Indstiksmodul
Kabeltype 1000Base-LX
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Dataforbindelsesprotokol GigE
Maks. overføringsafstand 10 km
Producentgaranti 5 års garanti
Enhedstype SFP (mini-GBIC) transceiver modul
Model Indstiksmodul
Forbindelsesteknologi Kabling
Kabeltype 1000Base-LX
Dataforbindelsesprotokol GigE
Dataoverførselshastighed 1.25 Gbps
Optisk bølgelængde 1310 nm
Maks. overføringsafstand 10 km
Overensstemmelsesstandarder IEEE 802.3z
Interface 1 x Ethernet 1000Base-LX - LC single-mode x 2
Kompatible åbninger 1 x SFP (mini-GBIC)
Service & Support 5 års garanti

The TEG-MGBS10 Mini-GBIC Single Mode module works with standard Mini-GBIC slots on most switches. This Single Mode LC Type module spans distances up to 10 km (6.2 miles) and includes 1 x 1000 Mbps-LX (LC-Type) Mini-GBIC connector.