Samsung 960 EVO MZ-V6E250BW - 250GB
PCI Express 3.0 x4 (NVMe) - M.2 Card
Funktioner
| NVMe version | 1.2 |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| SDD-kapacitet | 250 GB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade | PCI Express 3.0 |
| NVMe | Ja |
| Hukommelsestype | V-NAND |
| Hardware kryptering | Ja |
| Læsehastighed | 3200 MB/s |
| Skrivehastighed | 1500 MB/s |
| Maksimal læsning (4KB) | 380000 IOPS |
| Maksimal skrivning (4KB) | 360000 IOPS |
| Controller type | Samsung Polaris |
| PCI Express-grænseflade data baner | x4 |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1500000 t |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødresistent |
Strømstyring
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 5,4 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 80,2 mm |
| Dybde | 22,1 mm |
| Højde | 2,38 mm |
| Vægt | 7,7 g |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Stød under drift | 1500 G |
Andre funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Lanceringsdato | 2/14/2017 |