Samsung 850 EVO MZ-75E1T0 - 1TB
SATA 6 Gb/s - 7 pin Serial ATA
Funktioner
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| Hukommelsestype | MLC |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Læsehastighed | 540 MB/s |
| Skrivehastighed | 520 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 98000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 90000 IOPS |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1500000 t |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (læse) | 3,7 W |
| Strømforbrug (skrive) | 4,4 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,004 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,05 W |
Vægt & størrelser
| Bredde | 69,8 mm |
| Dybde | 100 mm |
| Højde | 6,8 mm |
| Vægt | 53 g |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Ikke-drift vibration | 20 G |
| Stød under drift | 1500 G |
| Ikke-drift stød | 1500 G |
Andre funktioner
| Produktfarve | Sort |
| Intern | Ja |