CORSAIR Gaming K95 RGB PLATINUM XT
tastatur - engelsk - sort
Tastatur
| Tastatur nøglekontakt teknologi | Cherry MX Speed |
| Anbefalet brug | Spil |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tastatur nøglekontakt | Mekanisk |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Antal taster på tastatur | 110 |
| Tasternes holdbarhed | 100000000 Million karakterer |
| Windows taster | Ja |
| Genvejstaster | Ja |
| Antal genvejstaster | 6 |
| Programmerbare genvejstaster | Ja |
| Multimedietaster | Ja |
| Nøgle rejseafstand | 1,2 mm |
| Aktiveringskraft | 45 g |
| Afsøgningshastighed | 1000 Hz |
| Antal programmeringsprofiler | 5 |
| Indbygget hukommelse | Ja |
| Indbygget hukommelseskapacitet | 8192 KB |
Design
| Baggrundslys | Ja |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Tastatur stil | Lige |
| Håndledsstøtte | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
Funktioner
| Aftagelige taster | Ja |
| Anti-ghosting | Ja |
| Plug and play | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | USB |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Headset
| Headset inkluderet | Ingen |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 465 x 171 x 36 mm |
| Tastatur vægt | 2,1 kg |
Emballeringsdata
| Tastehætte aftagelsesværktøj | Ja |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |