Samsung U32R590CWU - LED-Skærm 32" VA 4ms
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160 |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| 3D | Ingen |
| Højeste luminansforhold | 96% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Grå |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -1 - 17° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 48 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 48 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 362985 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 712,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 237,9 mm |
| Højde (med stativ) | 515 mm |
| Bredde (uden stativ) | 712,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 83,6 mm |
| Højde (uden stativ) | 420,9 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkevægt | 8,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Indhold af kviksølv | 0 mg |
| Certificering | CE |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |