Samsung U28E590DSL - LED-Skærm 28" TN 1ms
Display
| Skærm diagonal | 71,1 cm (28") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 370 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 3840 x 2160 |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 20° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 29 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 29 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 413721 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 660,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 187,1 mm |
| Højde (med stativ) | 468,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,28 kg |
| Bredde (uden stativ) | 660,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 73,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 381,3 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 740 mm |
| Pakkedybde | 461 mm |
| Pakkehøjde | 141 mm |
| Pakkevægt | 7,75 kg |
Andre funktioner
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| System for digitalt signalformat | Ikke understøttet |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Samsung Magic-funktion | MagicBright, MagicAngle |
| Daisy kæde | Ingen |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |