Samsung S27R350FHU skærm - LED baglys - 27" - AMD FreeSync - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080 ved 75Hz
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega kontrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 75 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 68,6 cm |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort, Blå |
| Farvenavn | Dark blue Gray |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ingen |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -2 - 22° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 22 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 22 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 360396 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 611,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 250,5 mm |
| Højde (med stativ) | 463 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 611,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 359,9 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 715 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 455 mm |
| Pakkevægt | 6 kg |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |