Samsung Odyssey Neo G9 S49AG950NP skærm - Quantum Mini LED - 49" - AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - VA - 1ms
Dual Quad HD 5120x1440
Display
| Skærm diagonal | 124,5 cm (49") |
| Skærmopløsning | 5120 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Dual Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 32:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 2000 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 420 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 119,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,5 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), Quantum HDR 2000 |
| Farveområde | 95% |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| NTSC-dækning (typisk) | 88% |
| Adobe RGB dækning | 92% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Hvid |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -3 - 13° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 45 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 101 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 45 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1420514 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 1149,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 418,3 mm |
| Højde (med stativ) | 537,2 mm |
| Vægt (med stativ) | 14,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 1149,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 287,4 mm |
| Højde (uden stativ) | 363,5 mm |
| Vægt (uden stativ) | 11,9 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1265 mm |
| Pakkedybde | 366 mm |
| Pakkehøjde | 481 mm |
| Pakkevægt | 20,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| System for digitalt signalformat | Ikke understøttet |