Samsung Odyssey G7 C27G75TQSP skærm - LED baglys - 27" - AMD FreeSync Premium Pro, NVIDIA G-SYNC Compatible - VA - 1ms
WQHD 2560x1440 ved 240Hz
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | QLED |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 600 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1000R |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Optimering af opdateringshastighed | Ja |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,4 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 600 |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 95% |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| Kvantepunktsfarveteknologi | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
| Hurtig opladning | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Spilfunktioner | Optimering af skærmstørrelse, Super Arena Gaming UX |
| Smart funktioner | AOS, FPS, RPG, RTS |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forbruger |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Serviceport | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -2 - 92° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -9 - 13° |
| Billede-i-billede | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 66 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 26,1 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 60 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 22 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1398397 |
| Årligt energiforbrug | 38 kWh |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 305,9 mm |
| Højde (med stativ) | 576 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,2 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614,6 mm |
| Dybde (uden stativ) | 171 mm |
| Højde (uden stativ) | 382,8 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,5 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 715 mm |
| Pakkedybde | 263 mm |
| Pakkehøjde | 507 mm |
| Pakkevægt | 10,5 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB Type-A til USB Type-B |
| Installations-cd | Ja |
| Strømkabellængde | 1,5 m |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Black Equalizer |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Farvetilstande for video | Biograf, Brugerdefineret, High bright, sRGB |
| Fabriksindstilling | Ja |
| Off Timer Plus | Ja |
| Rapport om fabrikskalibreringer | Ja |
| Samsung Eye sparetilstand | Ja |
| Certificering | Windows 10 |