Neovo FS-27G skærm - LED baglys - 27" - VA - 5ms
Full HD 1920x1080
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 20000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,314 x 0,314 mm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 83 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 50 - 75 Hz |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | NTSC |
| NTSC-dækning (typisk) | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.3 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Pc lydindgang | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -160 - 160° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 22° |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 17 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 17 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 407527 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 85% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 244,6 mm |
| Højde (med stativ) | 563,3 mm |
| Vægt (med stativ) | 6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 51,4 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,6 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 706 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 457 mm |
| Pakkevægt | 7,6 kg |
| Garantibevis | Ja |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, Lyd (3ˌ5 mm til 6ˌ3 mm), HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, Lavspændingsdirektivet (LVD), REACH, RoHS, WEEE |