MSI Optix MAG342CQR skærm - LED baglys - 34" - VESA Adaptive-Sync - VA - 4ms,1ms
UWQHD 3440x1440
Display
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 160 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 60 - 144 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 79,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 86,36 cm |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 92,57% |
| sRGB-dækning (typisk) | 118,25% |
Præstation
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 9 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -5 - 5° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 39 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3.42 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 19 V |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 400666 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 808,6 mm |
| Dybde (med stativ) | 270 mm |
| Højde (med stativ) | 424 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,91 kg |
| Bredde (uden stativ) | 810 mm |
| Dybde (uden stativ) | 119 mm |
| Højde (uden stativ) | 362 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 929 mm |
| Pakkedybde | 223 mm |
| Pakkehøjde | 505 mm |
| Pakkevægt | 9,36 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |