MSI G244PF E2 skærm - 24" - Fast IPS - 1ms,1ms,6ms
Full HD 1920x1080 ved 180Hz
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2745 x 0,2745 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 55,3 - 200 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 180 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60 cm |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 88% |
| sRGB-dækning (typisk) | 122,8% |
| Adobe RGB dækning | 91% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0b |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2a |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 75 x 75 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 11 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 17 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3 A |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 541,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 196,5 mm |
| Højde (med stativ) | 399 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,7 kg |
| Bredde (uden stativ) | 541,3 mm |
| Dybde (uden stativ) | 59,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 322,3 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 605 mm |
| Pakkedybde | 178 mm |
| Pakkehøjde | 407 mm |
| Pakkevægt | 6,4 kg |
| Pakketype | Kasse |