Lenovo G27-20 skærm - WLED - 27" - AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms,3ms,5ms
Full HD 1920x1080 ved 144Hz
Produktdatablad
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 5 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Responstid (hurtig) | 3 ms |
| Pixel pitch | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Pixeltæthed | 82 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 61,2 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 36,7 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farvenavn | Raven Black |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 22° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 19 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 22 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 32 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 612,4 mm |
| Dybde (med stativ) | 260 mm |
| Højde (med stativ) | 392,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,94 kg |
| Bredde (uden stativ) | 612,4 mm |
| Dybde (uden stativ) | 48 mm |
| Højde (uden stativ) | 367 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,68 kg |
| Facet bredde (side) | 2 mm |
| Facet bredde (øverste) | 2 mm |
| Facet bredde (bund) | 2,07 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 868 mm |
| Pakkedybde | 159 mm |
| Pakkehøjde | 478 mm |
| Pakkevægt | 8,25 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort |
| DisplayPort kabellængde | 1,8 m |