iiyama ProLite T2455MSC-B1 skærm - LED baglys - 24" - IPS - 5ms
Full HD 1920x1080
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
3.099,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
3.069,-
DKK
(2.455,20 ekskl. moms)
Lyd
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
Display
| LED-baggrundsbelysning type | Direct-LED |
| Skærm diagonal | 61 cm (24"); 61 cm (24") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel; 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD; Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9; 16:9 |
| Skærmteknologi | LED; LED |
| Paneltype | IPS; IPS |
| Berøringsskærm | Ja; Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet; Projekteret kapacitivt systemet |
| Antal simultane touchpunkter | 10; 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 360 cd/m²; 400 cd/m² |
| Responstid | 5 ms; 5 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja; Ja |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1; 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178°; 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178°; 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver; 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,274 x 0,274 mm; 0,274 x 0,274 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 83 kHz; 30 - 83 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm; 60,5 cm |
| Overfladehårdhed | 7H; 7H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Antal displays | 1 |
Præstation
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Formål | Kommerciel |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W; 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbygget kamera | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Produktdesign | Digital fladpaneldisplay |
| Orientering | Vandret |
| Fingeraftryk resistent | Ja |
Porte & Grænseflader
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1); 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal downstream-porte | 2 |
| USB-berøringsporte | Ja |
| DVI-port | Ingen; Ingen |
| Antal HDMI-porte | 1; 1 |
| Antal DisplayPorts | 1; 1 |
| USB-port | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja; Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm; 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja; Ja |
| OSD-sprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Portugisisk, Russisk; Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Polsk, Portugisisk, Russisk |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E; E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15 kWh; 15 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 18 W; 18 W |
| Strømforbrug (standby) | 1,5 W; 1,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W; 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz; 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G; A til G |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI |
| Hurtig start guide | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 566 mm |
| Dybde (med stativ) | 43,5 mm |
| Højde (med stativ) | 337,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 4,4 kg |
| Skærmbredde | 566 mm |
| Skærm, dybde | 43,5 mm |
| Skærm, højde | 337,5 mm |
| Skærm, vægt | 4,4 kg |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | All iiyama monitors are Plug & Play and compatible with Windows and Linux. For details regarding the supported OS for the touch models, please refer to the driver instruction file available in the downloads section. |
| Positionsnøjagtighed | 2 mm |
| Touch method | stylus, finger, glove (latex) |
| Kontrolpanel | Menu, scroll up / ECO, scroll down / volume, select / input, power |
| Bredde | 566 mm |
| Dybde | 43,5 mm |
| Compliance-certifikater | RoHS, WEEE; CCC, CE, cTUVus, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Antal USB-porte | 2; 2 |
| Brugerkontrol | Picture adjust (brightness, contrast, i-Style Color, adv. contrast, ECO, OverDrive, X-Rs technology), color settings (gamma, RGB range, color temp.), image settings (video mode adjust, blue light reducer, sharp and soft), OSD (horizontal pos., vertical pos., OSD time, OSD background, language, display information), extra (reset, DDC/CI, signal select, volume, mute, opening logo, led, touch switch) |
| Lysstyrke | 360 cd/m² |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 527 x 296 mm; 527 x 296,5 mm |
| Højde | 337,5 mm |
| Emballageindhold | spiral tube |
| Understøttet placering | Indendørs; Indendørs |
| Vægt | 4,4 kg |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Funktioner
| Grundfarve | Sort |
| Basismateriale | Metal |