Dell P2418HT skærm - LED baglys - 24" - IPS - 6ms
1920x1080 ved 60Hz
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23.8") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærmstype | Bordplade |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 250 cd/m² |
| Responstid | 6 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Billedformat | 16:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 8000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltæthed | 93 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 60,5 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 83 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 50 - 76 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,47 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ingen |
| Farveområde | 72% |
| 3D | Ingen |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| OmniTapps Multitouch-kompabilitet | Ingen |
| Antal samtidige berøringspunkter (Windows 7) | 10 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | 1 |
| HDCP | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 9 cm |
| Akse | Ingen |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 60° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 13 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 13,4 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 51 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 16 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 344917 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 5000 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 234,8 mm |
| Højde (med stativ) | 419,6 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,9 kg |
| Bredde (uden stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 54,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 321,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,12 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 214,1 mm |
| Pakkedybde | 600 mm |
| Pakkehøjde | 374,9 mm |
| Pakkevægt | 9,5 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, USB, VGA |
| Hurtig start guide | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR |
Andre funktioner
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| Vis synligt område (HxL) | 527,04 x 296,46 mm |
| Full HD | Ja |
| Multi-touch | Ja |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Tilslutning til pc | Ja |
| Optisk drevafspiller-software | LED, Y |
| Certificering | TCO, RoHS, BFR/PVC |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |