ASUS VG278Q
LCD-skærm - Full HD (1080p) - 27" 144hz
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| HD-type | Fuld HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | TN |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Flad |
| Understøttede grafikopløsninger | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 170° |
| Synsvinkel, vertikal | 160° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,311 x 0,311 mm |
| Digital horisontal frekvens | 160 - 160 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 40 - 144 Hz |
| Farveområde | 72% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
Multimedie
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -90 - 90° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 33° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 26 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 26,1 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 407843 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 619 mm |
| Dybde (med stativ) | 211 mm |
| Højde (med stativ) | 506 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,6 kg |
| Bredde (uden stativ) | 619 mm |
| Dybde (uden stativ) | 50 mm |
| Højde (uden stativ) | 363 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 700 mm |
| Pakkedybde | 190 mm |
| Pakkehøjde | 458 mm |
| Pakkevægt | 8,2 kg |
Emballage indhold
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Skærm | LED |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 597,6 x 336,15 mm |
| Certificering | BSMI, CB, CCC, CEL level 1, CU, ErP, FCC, J-MOSS, KCC, PSE, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , eStandby, TUV Low Blue Light |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |