ASUS TUF Gaming VG35VQ skærm - LED baglys - 35" - VESA Adaptive-Sync - VA - 1ms
WQHD 3440x1440 ved 100Hz
Display
| Skærm diagonal | 88,9 cm (35") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Dual Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærmoverflade | Mat |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1800R |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1152 x 870, 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 960, 1440 x 900 (WXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 3440 x 1440 |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 100 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,78 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,2382 x 0,2382 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 81,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 34,6 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 151 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 100 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 100% |
| Skærmkrumning | 180 cm |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| HDCP | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 10 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 42 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 71 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 45 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 394152 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 834,7 mm |
| Dybde (med stativ) | 233,3 mm |
| Højde (med stativ) | 461,1 mm |
| Vægt (med stativ) | 12 kg |
| Bredde (uden stativ) | 834,7 mm |
| Dybde (uden stativ) | 128,6 mm |
| Højde (uden stativ) | 381,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 8,7 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 930 mm |
| Pakkedybde | 282 mm |
| Pakkehøjde | 659 mm |
| Pakkevægt | 17,2 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |
| Hurtig start guide | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |