ASUS TUF Gaming VG28UQL1A skærm - LED baglys - 28" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - IPS - 1ms
4K 3840x2160 ved 144Hz
Display
| Skærm diagonal | 71,1 cm (28") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (spidsbelastning) | 450 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 1000000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | SmartContrast |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,16 x 0,16 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 62,1 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 34,1 cm |
| Digital horisontal frekvens | 30 - 340 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 48 - 144 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 90% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Spiltilstand | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 4 |
| HDMI-version | 2.0/2.1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| DC-in-stik | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 90 - -90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | 15 - -15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | 20 - -5° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 60 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 33 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,45 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 699960 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 639,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 213,8 mm |
| Højde (med stativ) | 539,8 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,89 kg |
| Bredde (uden stativ) | 639,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 65,7 mm |
| Højde (uden stativ) | 369,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,67 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 716 mm |
| Pakkedybde | 224 mm |
| Pakkehøjde | 446 mm |
| Pakkevægt | 10,4 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB Type-A |
| Hurtig start guide | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |