AOC AGON PRO AG456UCZD skærm - WLED - 45" - NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium - 0,03ms
WQHD 3440x1440 ved 240Hz
Display
| Skærm diagonal | 113 cm (44.5") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | OLED |
| Paneltype | OLED |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Responstid | 0,03 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 800R |
| Kontrastforhold (typisk) | 150000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,303 x 0,303 mm |
| Pixeltæthed | 93,2 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 385 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 240 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 104,3 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 43,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 113 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98,5% |
| sRGB-dækning (typisk) | 127,5% |
| Adobe RGB dækning | 96,3% |
| Farveskala DCI-P3 | 98,5% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| AMD FreeSync opdateringshastighed | 48 - 240 Hz |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery 3.0 |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 16 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Rammeløst design | Ja |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B, USB Type-C |
| Antal upstream-porte | 2 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Opladningsport type | USB Type-C + USB Type-A |
| AC (strøm) indgang | Ja |
| Mobile High-Definition Link (MHL) | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 10 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -15 - 15° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Hollandsk, Engelsk, Finsk, Fransk, Tysk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Kroatisk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Spansk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 43 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 43 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 103 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 3.5 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 93% |
| Driftshøjde | 0 - 5000 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 992,2 mm |
| Dybde (med stativ) | 359,2 mm |
| Højde (med stativ) | 609 mm |
| Vægt (med stativ) | 13,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 992,2 mm |
| Dybde (uden stativ) | 219,8 mm |
| Højde (uden stativ) | 457 mm |
| Vægt (uden stativ) | 11,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1130 mm |
| Pakkedybde | 400 mm |
| Pakkehøjde | 578 mm |
| Pakkevægt | 19,2 kg |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI, DisplayPort, USB, USB Type-C |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier til fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Andre funktioner
| Brandspecifikke teknologier | Crosshair |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| FPS-tæller | Ja |
| Opkaldspunkt | Ja |
| Skyggekontrol | Ja |
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Compliance-certifikater | CE |
| Garantiperiode | 3 År |
| Bezel tykkelse type | Rammeløs |
| Certificering | FCC |