Alienware AW3821DW skærm - LED baglys - 37.52" - NVIDIA G-SYNC ULTIMATE - Nano IPS - 1ms
3840x1600
Display
| Skærm diagonal | 95,2 cm (37.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 1600 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD+ |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 450 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 720 x 480, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 1600 |
| Understøttede videotilstande | 480p, 576p, 720p, 1080p, 1600p |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 144 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1.073 milliarder farver |
| Responstid (hurtig) | 3 ms |
| Pixel pitch | 0,22908 x 0,22908 mm |
| Pixeltæthed | 110,874 ppi |
| Synlig størrelse, horisontal | 88 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 36,6 cm |
| Synlig størrelse, diagonal | 95,3 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 600 |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Frontkantfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Lydindgang | Ingen |
| Lydudgang | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ingen |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ingen |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -20 - 20° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 21° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 44 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 33 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 43,5 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (maks.) | 125 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,2 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Indgangsstrøm | 1.8 A |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 352735 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 894,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 293,5 mm |
| Højde (med stativ) | 579,7 mm |
| Vægt (med stativ) | 11,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 894,9 mm |
| Dybde (uden stativ) | 130,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 399,4 mm |
| Vægt (uden stativ) | 7,9 kg |
| Facet bredde (side) | 1,03 cm |
| Facet bredde (øverste) | 1,1 cm |
| Facet bredde (bund) | 2,19 cm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 321,1 mm |
| Pakkedybde | 1042,9 mm |
| Pakkehøjde | 545,1 mm |
| Pakkevægt | 19,3 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |