Acer Predator X34 GSbmiipphuzx - LED-Skærm 34" NVIDIA G-SYNC, VESA Adaptive-Sync 1ms,0,5ms
Display
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| HD-type | UltraWide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 550 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1900R |
| Billedformat | 21:9 |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,2316 x 0,2316 mm |
| Synlig størrelse, horisontal | 79,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 86,36 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | DCI-P3 |
| Farveområde | 98% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| AMD FreeSync | Ingen |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 14 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ingen |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 58 kWh |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 180 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 422139 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 815 mm |
| Dybde (med stativ) | 309 mm |
| Højde (med stativ) | 474 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,6 kg |
| Vægt (uden stativ) | 5,6 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |