Acer Predator X32 FPbhz skærm - Mini LED-bagbelysning - 32" - AMD FreeSync Premium Pro - IPS - 1ms,0,7ms
4K 3840x2160 ved 160Hz
Display
| Skærm diagonal | 81,3 cm (32") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LED |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 165 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 1000 |
| Adobe RGB dækning | 99% |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium Pro |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 7 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 2 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB strømforsyning op til | 90 W |
| HDMI | Ingen |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | 0 - 130° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 32 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 51 kWh |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1196829 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 727 mm |
| Dybde (med stativ) | 263 mm |
| Højde (med stativ) | 508 mm |
| Vægt (med stativ) | 10,3 kg |
| Bredde (uden stativ) | 727 mm |
| Dybde (uden stativ) | 93,3 mm |
| Højde (uden stativ) | 430 mm |
| Vægt (uden stativ) | 7,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 805 mm |
| Pakkedybde | 377 mm |
| Pakkehøjde | 598 mm |
| Pakkevægt | 15,4 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85285210 |