Acer Nitro XV272U KVbmiiprzx - LED-Skærm 27" AMD FreeSync Premium IPS 1ms
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 170 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 230 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 170 Hz |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | DisplayHDR 400 |
| Farvedybde | 8 Bit |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Rammeløst design | Ja |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| DVI-port | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Lydindgang | Ingen |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ingen |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 12 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 25° |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 31 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 60 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 60 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,4 W |
| Strømforbrug (maks.) | 90 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 120 - 230 V |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 427707 |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 233 mm |
| Højde (med stativ) | 521 mm |
| Vægt (med stativ) | 6,55 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614 mm |
| Dybde (uden stativ) | 66 mm |
| Højde (uden stativ) | 367 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,06 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |